
Oldalak száma: 346
Eredeti cím: Dial Em for Murder
Kiadás éve: 2016
Sorozat: önálló regény
Fülszöveg: Emmy álma egy öt regényre szóló kiadói szerződés, romantikus vacsora a legjobb barátjával (aki végre bevallja iránta érzett halhatatlan szerelmét) és sok-sok csokitorta. Happy End. Ehelyett valami őrült öregember a Starbucksban összevissza zagyvál neki a sosem látott apjáról, a zsebébe csúsztat egy hipermodern telefont, aztán… meghal. Ennél csak az sokkolóbb, hogy az ismeretlent megölték, és a valódi célpont Emmy volt. Felbukkan a halott férfi arrogáns unokája, aki állítja, hogy a nagyapja él (miért van az, hogy a szexi srácok mind taplók és/vagy zakkantak?), és ráveszi a lányt, hogy iratkozzon át az ő szuperbiztonságos elitiskolájába, amíg meg nem oldják a rejtélyt. Emmynek semmi kedve Sebastian sznob sulijába járni, de minél hamarabb derül ki az igazság, annál kisebb a veszélye, hogy megfojtja a srácot egy kanál vízben. Vagy megcsókolja. Mindkét lehetőség egyformán csábító…
Véleményem: Eddig minden Marni Bates alkotást szerettem, így tehát nem is volt kétséges, hogy ennek a könyvnek is neki állok. Remélem Marni hozza a megszokott formáját, és ebben a könyvben egy új kedvencet avathatok. Mindenesetre a fülszöveg megfogott. Nézzük, vajon a könyv is?

Hogy mit gondolok a Gyilkos a vonal végén című könyvről? Egy baromi gyenge könyv volt, amit kár volt elolvasnom. Leginkább amiatt, mert most csalódtam egy nagyon nagyot az írónőben, aki nem mellesleg az egyik kedvenc íróim közé tartozik, vagy legalábbis tartozott.

Kaptunk ugyanis egy olyan főszereplőt, akit egyáltalán nem éreztem kidolgozottnak. A beszólásai, megnyilvánulásai a legtöbbször egyáltalán nem illettek az adott szituációhoz. Ezenkívül a gondolatmenete csapongó volt. Elkezdett valamiről beszélni, amihez volt egy teljesen nem oda tartozó gondolata, majd megint visszatért az eredeti témához. Ez egyenesen a halálba kergetett! Bár, ha őszinte akarok lenni, a mellékszereplők sem voltak különbek. Nekik sem volt igazán egyéniségük. Annyira csak a főszereplőre koncentrált Marni, hogy a többieket ki sem dolgozta. De legalább akkor a főszereplő sikerült volna...


A könyv vezérfonala mégis a gyilkos kérdése. Amiből igazából semmi sem sült ki. Röpke 10 oldalban ugyan értesülünk arról, hogy ki volt a bérgyilkos, de semmi több. Ki áll a háttérben? Mi van az apjával? Hogyan került egyáltalán a képbe Sebastian nagyapja? Semmire nem kapunk választ.
Egyéb észrevétel: Nem világos számomra, hogy hogyan létezik az, hogy csak a legvégén mérte be főszereplőnket a retinaszkenner, amikor egy csomó alkalommal nyomkodta azt a nyamvadt telefont. Most komolyan? Gondolkodott egyáltalán Marni????
Értékelésem: Ilyen könyvet még egyet ne! Most komolyan sorozat lesz ebből? Eddig minden Marni könyvet szerettem, de elfogultság nélkül olvastam el ezt a történetet. A karakterek szörnyűek. A főszereplő csapongó, a beszólásai, tettei nem illenek az adott helyzetekhez. A romantikus szál nemhogy gyenge, lényegében nincs is, de ami van az is szörnyű. A cselekmény borzalmas, alig történik valami. A végére nem sült ki semmi ebből a kavarodásból. Marni több feltűnő hibát is ejtett, melyen nem tudok csak úgy szemet hunyni. A humorosnak szánt jelenetek nemhogy nem viccesek, hanem egyenesen erőltetették. A befejezés természetesen függővéges, de nem kínzom magam a folytatással. Nem ajánlom!

Én egyáltalán nem értek egyet a véleményeddel. Ez az első könyv,amit olvastam ettől az írónőtől,de rögtön megfogott. Hiába szeretem a romantikus regényeket, ha túl habos-babos, akkor szinte felfordul a gyomrom. Lehet, hogy néhány viccesnek szánt rész nem lett az igazi,de attól függetlenül szerettem. A romantikus szálat pedig, lehet,hogy nem érzékelted, és nem is csodálom, mert ebben a részben nem annyira vette elő, de nekem valami azt súgja, az elkövetkezendő rész(ek)ben valahogy mégiscsak lesz valami Emmy és Őfelsége Szenyasztián között. Mégis, látszik, hogy Marni direkt akart másfajta könyvet írni. Valami izgalmasat. Amitől az ember úgy érzi,ha most nem olvashaja tovább,azonnal bele őrül. Lehet, hogy neki is felfordult a gyomra, miután végigolvasta egy megjelent könyvét. „Túl sok a romantikus rész…"-gondolhatta.
VálaszTörlésTudhatta, hogy ha mindig ugyanazt a lapot veszi elő-ez esetben a romantikus szálat-,az olvasók előbb-utóbb meg fogják unni.
Ezért vett egy 90°-os fordlatot, és a legnagyobb ellenkezőjét írja annak,mint amit szokott.